NOVINKY ZE SVĚTA ANTILOP DERBYHO


 

Opět v akci

30.06.2019

Jako každé léto jsme pro návštěvníky našich vybraných partnerských zoologických zahrad připravili i v roce 2019 Dny s antilopou. Kromě informačně-prodejního stánku s našimi suvenýry nebude chybět ani oblíbený facepainting a připraveny máme dokonce i obří puzzle. Samozřejmě veškerý zisk z těchto akcí půjde na záchranný program antilopy Derbyho. A...

Jako každý rok přinášíme souhrn všeho důležitého v předešlém roce v naší výroční zprávě. Stáhne si ji v PDF kliknutím na obrázek níže. Přejeme příjemné počtení.

PF 2019

08.01.2019

Lidí ze všech koutů světa, kteří se podílejí na záchraně antilopy Derbyho, je stále víc než antilop samotných. Do nového roku si tedy přejeme, aby přibývalo jak antilop tak stále i jejich ochránců. Děkujeme Vám za dosavadní veškerou podporu a těšíme se na další vzrušující momenty v tomto roce!

Výroční zpráva spolku Derbianus Conservation za rok 2017 je na světě. Přejeme Vám příjemné čtení, uvidíte, že jsme toho v loňském roce stihli opravdu hodně. Díky výkonnému výboru, našim skvělým aktivním dobrovolníkům a díky vám všem, kteří nás podporujete. Těšíme se na další spolupráci s Vámi a přejeme krásné léto!

Ani v letošním roce nezklameme naše příznivce a opět jsme připravili ve spolupráci s partnerskými zoologickými zahradami Dny s antilopou. Návštěvníci se mohou těšit nejen na setkání se členy spolku, ale také na suvenýry s antilopou a oblíbený facepainting. Jako vždy jde veškerý zisk z těchto akcí na záchranný program antilopy Derbyho.

Jarní novinky

21.04.2018

Koncem zimy a začátkem jara měli členové spolku Derbianus napilno. V letošní sezóně jsme se nakonec dočkali v rezervacích Bandi a Fathala 14ti mláďat, kterým nyní hledáme jejich jména. Za příspěvek 2000 Kč či více si je můžete pojmenovat osobně. Další informace najdete na webu Darujme.cz.

18. ledna odletěl identifikační tým do Senegalu. Z rezervací Bandia a Fathala máme zprávy, že se doposud podařilo zahlédnout 7 nově narozených mláďat! A to je velká výzva pro náš identifikační tým... Abychom zjistili, které samice se dočkaly přírůstku, a novými záznamy obohatili naši plemennou knihu, vyslali jsme letos do Senegalu Kačku Štochlovou...

PF 2018

06.01.2018

Přejeme vše nejlepší v roce 2018.

My už jsme dárečky od našich antilop dostali. V rezervaci Bandia se narodilo již pět mláďat. Další přírůstky očekáváme každým dnem!