Pro školy

Přednášky pro školy

Školám nabízíme přednášku o unikátním českém záchranném programu pro největší antilopu světa, kriticky ohrožený západní poddruh antilopy Derbyho. Nabízíme přednášky pro žáky všech věkových kategorií v rozsahu 45 nebo 90 minut.

Pro základní školy máme připravenu přednášku hravou formou. Seznámíme žáky s africkými zvířaty a jejich prostředím. Ukážeme si, jak probíhá záchrana největší antilopy a jak k ní mohou děti samy přispět. Zahrajeme si s dětmi naučnou hru o udržitelném rozvoji.

Středním školám nabízíme přednášku o záchranném programu poutavou a odbornou formou. Seznámíme studenty s největší antilopou světa, zprostředkujeme jim zážitky z běžného afrického života i z náročné práce v přírodních rezervacích a národních parcích. Přiblížíme studentům problematiku ochrany přírody na africkém kontinentě. Nastíníme studentům možnost jak se do záchrany antilopy Derbyho zapojit osobně.

Přednášky povedou vědci a odborníci z občanského sdružení Derbianus Conservation při České zemědělské univerzitě v Praze s osobní zkušeností s prací v Africe. Přednášející mají praxi ve vzdělávání dětí a mládeže v Čechách i v rozvojových zemích.

V případě zájmu o přednášky či dalších dotazů kontaktujte Ing. Magdalenu Žáčkovou na adrese magdalena@derbianus.cz

Vzdělávání se věnujeme i v Senegalu. O našich aktivitách se senegalskými dětmi se dočtete zde.