Ozvěny z konference

Konference Antelope, Giraffe, Hippo in the 21st Century: Conservation Action in Africa, kterou pořádal spolek Derbianus Conservation a Fakulta tropického zemědělství ČZU v Praze pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR a Species Survival Commission IUCN, shromáždila odborníky z celého světa, kteří pracují ku prospěchu zachování ohrožených druhů antilop, žiraf a hrochů v celém rozsahu jejich rozšíření od Afriky až po Mongolsko.

AnGiHip_UcastniciKonference AnGiHip_Kingdon_losky

Ústřední osobností konference byl Jonathan Kingdon, zoolog, umělec, vědecký pracovník Univerzity v Oxfordu a autor šestidílného monumentálního díla Mammals of Africa. Nechyběla ale ani jiná známá jména jako David Mallon, Julian Fennessy, Mark Stanley Price , Rob Ogden, Jakob Bro-Jørgensen a dalších osobností na poli ochrany kopytníků. V rámci konference mohli účastníci také navštívit farmový chov antilopy losí v Lánech, který vede ČZU v Praze.

Konferenci podpořilo mnoho českých i světových zoologických zahrad, sponzoři a partneři, kterým tímto velice děkujeme. Díky si zaslouží také celý organizační tým a zástup dobrovolníků, kteří se perfektně starali o hladký průběh konference.


Comments